10.11.2021

Jenda, třeťák z naši školy dnes napsal skvělou věc na téma Kdybych byl kapka vody: “Jsem v horách a teču dolů do řeky. Jsem v Labe a vlévám se do moře. Už letím nahoru a jsem v mraku a jedu nad pevninu. Už prším dolů na zem a vsakuji se do země. Ohřívám se od lávy, teču nahoru a vyvěrám v Karlových Varech.”
V rámci předmětu Můj svět se proplétáme vodstvem ČR, ale povídáme si o vodě vůbec. O koloběhu vody v přírodě, o skupenstvích, o vodě sladké i slané, špinavé i čisté. O tom, jestli voda mizí a kam. Děti čtou, píšou, kreslí, malují, tvoří komiksy. Jana Kelíšková je vede fakt dobře. Já už tady jen asistuji . Dnes jsem si střihla v dějinách s druhým stupněm církevní reformaci a úvod ke třicetileté válce. Bavilo nás to všechny. A včera hodinová výborná diskuse o chudobě, hranicích, násilí a ceně života v Člověk a společnost. Prostředkem k otevření debaty se nám stal seriál Squid game. Naše děti jsou akční, mají názory, nebojí se je říct a učí se naslouchat ostatním #stojitozato Jen práce s druhým stupněm není tak fotogenická. Respektive nemám čas fotit.

Aktuálně

Školní "Spaghetti Bridge Challenge"

26.5.2022 Závěr školního roku o mechanice - stavba mostů ze špaget více...

Vítězství 4. a 5. roč. v robosoutěži

20.5.2022 Naše prvostupňácká informatická parta slavně zvítězila v robotické soutěži VCT Turnov více...

Škole v roubence žije naplno, ale nestíháme aktualizovat web

19.5.2022 Omlouváme se návštěvníkům, došla nám personální kapacita... možná i díky té hromadě akcí co s dětmi podnikáme...díky za pochopení... více...