Školní "Spaghetti Bridge Challenge"

26.5.2022

Celý školní rok strávil druhý stupeň u mechaniky, kinematiky, analýzy konstrukčních, pohybových, silových a energetických problémů. A jako grand finale jsme se pustili do Spaghetti Bridge Challenge.

Zadání jednoduché - v týmu nebo samostatně dostanete balíček špaget a tavnou pistoli. Váš úkol - postavit most, který překlene definovanou mezeru. Vaším cílem můž být např., aby váš most unesl co největší zatížení.. a máte volný prostor uplatnit vše, co jste se naučili, svým vlastním kreativním způsobem. Dostanete časový limit a pak jdeme testovat. Jak? Na most (doprostřed) připevníme kbelík a přiléváme vodu dokud most neprdne.

A jak to dopadlo?
Skvěle. Řada velmi originálních konstrukcí. Znovu se potvrdilo dost zajímavé pozorování - co hezky vypadá většinou dobře funguje. Ukázalo se že 100g most (100g vlastní váha mostu) může unést zátěž 4,3kg. Některé konstrukce připomínaly návrhy jaké dělají umělé inteligence - a jedna z nich unesla více než 50násobek vlastní váhy. Některé mosty se nepodařilo dokončit v termínu...

Super cvičení nejen pokud jde o test svých schopností, ale i týmovou práci... Mrkněte na fotky..

Aktuálně

Třída pro PŘEDŠKOLÁKY & Den otevřených dvěří

13.3.2023 Od září 2023 otvíráme malou třídu pro předškoláky + 3.dubna DoD více...

Podpora od Nadačního fondu Zeměkvět

18.10.2022 více...

Expedice "Pod povrchem" - den III.

7.9.2022 Poslední den... Do lágru, na uran... nebo raději hledat rádium... nebo renesanční mincovnu? více...