15.6.2023

Škola v přírodě - den první. Jsme na Hájence Samotě, jak už tak naše komunitní škola touto dobou bývá. Prakmeny dnes bojovaly o oheň. Program chystají starší děti mladším. Dnes Štěpán, Robin a Kuba pro ostatní. Není to perfektní, ale perfektně se na tom učí postavit a zorganizovat program, myslet na bezpečnost. Všichni si to užívají!
Černě zdobený je kmen obránců ohně . Jinak koupačka, buchty, čtení na pokračování, kruhy.

Výsadek do terénu Lužických hor. Menší děti na dvě skupiny. Jedna vedená Martinem, druhá Anežkou a Kačkou. Velké emoce, silné zážitky. Návrat: kluci za šera, holky za tmy. Obě skupinky ušly kolem 5 km a zvládly to skvěle s papírovou mapou a mobilem pro případ ztroskotání. Venku začalo pršet a tak jsme s Jankou rozdělaly oheň v krbu a s nadějí čekaly na návrat hrdinů.
Třetí tým vyrážel do noci. Šest velkých kluků chtělo opravdovou výzvu, vysazeni ve 23.00 u přehrady Naděje, došli ve 3.00 zpátky na Hájenku. Užili si to náramně. Odhadujeme, že ušli kolem 20 km.

Když otevřete Tančírnu a uděláte průlet 20.století. Nejlepší byla éra hippies. Měli jsme čtyři převleky. Swing (30. a 40 léta), rock’n’roll (50. a 60.léta), hippies (60. a 70.léta), punk (70. léta) + disko a hiphop (80. a 90. léta). Většina tanečních fotek je rozmazaná ! Napsali jsme role na tělo, kluci vybrali hudbu a provozovali bar. Janka přivezla tři bedny retro převleků. Děti si vezly taky svoje kostýmy. Dohromady to byla bomba. Byla to pro mě velká zkouška, jestli takovou věc můžete dělat najednou s dětmi od 6 do 16 let a několika praštěnými dospělými. Tak můžete !!! Doporučuji.