Připomínka doby před lock-downem a rouškami

18.11.2020

Procházím fotky z výuky v letošním školním roce. Než přišly roušky a uzavření škol, tak značná část naší výuky probíhala venku. Chci se s vámi podělit o pár radostných vzpomínek.

- Kdy druhostupňáci dostali za úkol postavit v terénu funkční sprchu s teplou vodou s minimem vybavení. Fakt mě baví, že znalosti našich studentů nejsou plané teoretizování. Prostě jim předhodíte pár kladek a kus provazu a dílem okamžiku jsou kladky upevněné ve větvích (a správně sestavené, aby se co nejsnadněji zvednul 60l barel s vodou). Holt ale, když si vymyslíte, že chcete vodovod, tak ho pak také musíte vyzkoušet... :-)

- První stupeň tvořil dřevěné hmyzáky a všichni zdobili látkové tašky zadanými motivy

- Sbírali, poznávali a třídili jsme houby..

.. a pak se vám stane, že v sychravém podzimu se několik dětí rozhodne, že se prostě jdou koupat do ledového jezírka... co uděláte vy? Tak tohle jsem já teda už nedal. Když to vidím na fotkách a vzpomenu si na tu kosu, tak si jdu udělat svařáka..

Už abychom se zas mohli potkávat, ideálně při vzdělávacích aktivitách venku..

Aktuálně

Školní "Spaghetti Bridge Challenge"

26.5.2022 Závěr školního roku o mechanice - stavba mostů ze špaget více...

Vítězství 4. a 5. roč. v robosoutěži

20.5.2022 Naše prvostupňácká informatická parta slavně zvítězila v robotické soutěži VCT Turnov více...

Škole v roubence žije naplno, ale nestíháme aktualizovat web

19.5.2022 Omlouváme se návštěvníkům, došla nám personální kapacita... možná i díky té hromadě akcí co s dětmi podnikáme...díky za pochopení... více...