Podzimní pobyt - středa

26.9.2019

 Dnešní den byl ve znamení survival. Příhodně bylo hnusně, nevlídno, pršelo. Děti byly rozděleny do skupin. Dostaly mapy (vyrobené včera někým jiným) a byly postaveny do situace, že jsou mimo civilizaci. Potřebují si zajistit teplo a vodu. Úkolem tak bylo na mapě najít balíček s pomůckami, rozdělat oheň, vyrobit improvizovanou nádobu, vyrobit filtr a přefiltrovat přes něj vodu, kterou najdou v přírodě a připravit si v improvizované nádobě čaj z bylin, které najdou a bezpečně znají (a přitom si převaří vodu). To co dříve či později našly poschovánané v lese byl igelitový pytlík obsahující -PET lahev, 3 sirky, kus látky, čtvrtku papíru, provázek a schéma toho jak vypadá filtr.
 Bylo to moc fajn. Proběhla řada vystoupení z komfortní zóny.. (včetně diskuzí s rozlícenými obyvateli obce - že tady teda oheň NE)...První zvládly rozdělat oheň děti z lesní školky - když byly postaveny před úkol "rozdělej oheň", okamžitě vyrazily hledat smůlu ze stromů. Skupina Hubert, Kuba, Vendelín plnila významnou úlohu, kdy ostatním demonstrovala, že to jde. A ono se blbě kecá na téma, že to je nemožné, když skupině 10metrů od vás se už vaří čaj. Proběhla řada momentů vzájemného učení mezi skupinami. Nakonec se všechny skupiny dopracovaly k nádobce s uvařeným, povětšinou kopřivovým, čajem. Největší drsňáci si to vypili... resp. ochutnali ze svých ohněm zdeformovaných improvizovaných nádob, vytvořených povětšinou z PET lahví.
 Naše děti opravdu stačí vypustit do lesa...během práce na přípravě čaje našly houby... sotva se člověk stačil otočit, byly houby napíchané na klaccích a opékaly se nad ohněm. Mimochodem byly opravdu dobré...

Jarda

Aktuálně

Lednové individuální projekty a školní konference

1.2.2021 .. aneb na tři týdny si udělej školu podle sebe.. více...

Spolupráce s PRUSA RESEARCH

21.1.2021 Práce na 3D tiskárně. Máme po přezkoušení, tak jedeme dál... více...

Nová školní třída

19.11.2020 Maringotka dorazila na své působiště.. více...