14.9.2023

Druhostupňáci završili svoji čtyřdenní Cestu hrdiny v Osinalicích a okolí.  My rodiče jsme tam jeli v pátek večer jako překvapení a dnes ráno je vítali velkolepou hostinou se společným sdílením zážitků. Tak to přece v každém správném příběhu je.
Zatímco naše děti spaly z pátku na sobotu venku, my jsme prošli imaginací o svých životních cestách a měli možnost si uvědomit, kde teď každý z nás na té své cestě je. A taky jsme si užili rodičovské pospolitosti a mohli se navzájem inspirovat. Moc mě potěšil čas se sebou strávený v nočním světelném labyrintu za doprovodu houkání sovy a úderů padajících jablek. Ale i čas na společný hovor s ostatními s vínem a burčákem byl fajn.
Děkujeme Jakubovi, Anežce, Robovi a Renče (přípravnému týmu), že jsme toho jako rodiče byli součástí a znovu si naplno uvědomili, že naše děti rostou a brzy se některé od nás oddělí a vyplují na své samostatné životní plavby. A že už také někteří jsou na svoji pouť připravení.

Aktuálně

Gratulujeme letošním deváťákům k přijetí na střední školy!!!

25.6.2024 více...

Projektové týdny červen 2024

25.6.2024 více...

Škola v přírodě 2024

25.6.2024 Cesta vlakem i pěšky, bohové i smrtelníci, hra na Kyklopátka hledající maminku, noční výsadek, vytvoření pěti polis, psaní básní, spartánská výchova, řecko-římský zápas, olympská bohostina, dvoudenní olympijské hry, návštěva opravdového Spartan Race reprezentanta Petr Vinický, povídání o těle, duši i internetu s Viktorie Ryčlová, filmy a čtení o bozích i lidech, obrazy tvořené slabší rukou, získání olympijského ohně od samotného Dia a jeho nesení lidským světem, božské karaoke a mazurka, pravidelný déšť, koupání v ledové vodě, společné kruhy… více...