3D tisk - kam jsme se dostali s našimi projekty

3.6.2021

Ahoj všem návštěvníkům.
Webmaster se konečně po všech změnách rozvrhů, organizaci školy,... dostal k doplnění novinek. Tak tohle je první z nich (a že jich je).

Tým 9 našich žáků se pod vedením Toma Švorce a Mikiho vrhnul na řešení složitých projektů využívající 3Dtisk. Navzdory covidu, online práci a dalším překážkám během jara vznikly super věci.

Vzniklo fantastické autíčko, jménem TRITODON, na dálkové ovládání využívající komponent z leteckého modelářství. Poháněné vrtulí a ovládané směrovkou. Je s ním děsná prča...
A jako jeho evoluce začal Tomův tým pracovat na další verzi s cílem přeměnit ho na vznášedlo!

Několik našich žáků zaujal koncept robotických válek a jako první krok vznikla destrukční nástavba na vysloužilé autíčko na dálkové ovládání. Jméno "Šrotovač". Mimořádně mu chutnají ponožky, když do vás najede..

Jako další autíčko na dálkové ovládání vznikl projekt "Had" - originální konstrukce včetně ohebného ocasu. A znovu využíváme vysloužilých komponent z domovů - tentokrát motory a dálkové ovládání starého rozbitého tanku.

K tomu všemu máme rozpracovaných několik projektů (např. svítící boxy s LED diodami). Vznikla řada pomůcek do výuky (zejména na matiku) - různá ozubená kola, trojúhelníky a čtverce pro vizuální demonstraci Pythagorovy věta, atd...

Osky úplně sám zrealizoval svůj nápad - vytvořil si návrh šachových figurek a vytiskl je... To jen tak co taky s prstem v nose dokáže čtvrťák.

A to nejdůležitější.. řada našich žáků se naučila 3D tiskárnu ovládat (včetně tvorby CAD modelů a přípravy G-kódu) a po návratu do školy je jim zcela volně k dispozici... a vy nestačíte zírat co vše se na ní odehrává. Najednou je z 3Dtiskárny běžný nástroj (jako kladivo nebo vrtačka) a ti co to umí inspirují i ostatní.. Super.

Díky moc PRUSA! Jen to potvrzuje co už jsme si ověřili mnohokrát - dejte prostor a důvěru dětem.

Aktuálně

Třída pro PŘEDŠKOLÁKY & Den otevřených dvěří

13.3.2023 Od září 2023 otvíráme malou třídu pro předškoláky + 3.dubna DoD více...

Podpora od Nadačního fondu Zeměkvět

18.10.2022 více...

Expedice "Pod povrchem" - den III.

7.9.2022 Poslední den... Do lágru, na uran... nebo raději hledat rádium... nebo renesanční mincovnu? více...